Jak naprawić nierówno zatartą posadzkę?
Nieestetyczny wygląd i tzw. źle zatarta posadzka to zazwyczaj efekt jej wykonania z niskiej jakości, źle wiążącego betonu. Może to stanowić problem estetyczny, jak i utrudniać użytkowanie, np. w warunkach przemysłowych, gdzie przemieszczają się po niej różne wózki widłowe i inne pojazdy. Jednak większość błędów można naprawić. Istnieją również sposoby na poradzenie sobie ze źle zatartą posadzką.
Jakie rozwiązanie będzie najlepsze?
Jeśli również w naszym zakładzie doszło do złego zatarcia posadzki przemysłowej, to w celu jej wyrównania najlepiej stosować szlifierki wyposażone w diamentowy osprzęt. Dzięki temu możemy z powodzeniem uzyskać idealnie gładką powierzchnię. Po szlifowaniu posadzkę myjemy z wykorzystaniem maszyny myjącej i dokładnie suszymy. To jeszcze nie koniec, bo w następnym kroku musimy nałożyć na powierzchnię podłogi impregnat polimerowy, który zostanie wypolerowany wysokoobrotową maszyną. Na zakończenie taką posadzkę maluje się żywicą epoksydową.
Przy usuwaniu problemu ze źle zatartą posadzką, kluczowa może okazać się również konieczność miejscowego szpachlowania i szlifowania z wykorzystaniem specjalistycznej aparatury. Zawsze lepiej więc jeśli posadzka od razu wykonana jest prawidłowo, co możemy sobie zagwarantować, decydując się na usługi profesjonalnej firmy, w tym zakresie. Wszelkie takie poprawki wiążą się bowiem z koniecznością poniesienia dodatkowych, niepotrzebnych kosztów.
Beton – tylko wysokiej jakości
W przypadku betonu wysokiej jakości właściwie nie ma mowy o tym, że dojdzie do pojawienia się zatartej posadzki. W związku z tym zarówno zadanie wykonania takiej posadzki, jej naprawy, jak i doboru odpowiedniego betonu najlepiej będzie powierzyć specjalistycznej firmie, która posiada doświadczenie w tym zakresie i szerokie grono zadowolonych klientów. Z pewnością wówczas będziemy zadowoleni z efektu, jaki zostanie osiągnięty i jak będzie prezentować się podłoga betonowa w naszej firmie, czy na magazynie. Koniecznie warto zwrócić uwagę na takie szczegóły.
Przeczytaj także: W jakiej technologii powstaje beton polerowany?